آيه هاي دلنشين

حرفهایت چه به دل میشنید خداااااااا....
 
گم‌راهي
ساعت ٩:٥۱ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۳٠ بهمن ۱۳۸٥ : توسط : در پی او ...

 

 • ملک : قُلْ أَرَأَيْتُمْ إِنْ أَهْلَکَنِيَ اللَّهُ وَمَن مَعِيَ

  أَوْ رَحِمَنَا

 • فَمَن يُجِيرُ الْکَافِرِينَ مِنْ عَذَابٍ أَلِيمٍ   ﴿ 28 ﴾   

   

 • بگو> :به ׀…ن خبر دهید، اگر خدا مرا و هر که را با من است هلاک کند یا ما را مورد رحمت قرار دهد، چه کسى کافران را از عذابى پر درد پناه خواهد داد؟

   

   

  Say (O Muhammad): Have ye thought: Whether Allah causeth me (Muhammad) and those with me to perish or hath mercy on us, still, who will protect the disbelievers from a painful doom?


   

  گم‌راهي

  01 اي ديوان، اي فريب‌كاران، همه به آيين ِ من براي خرسندي ِ خداي دانا دست به نيايش هستند خواه كسي از مردم ِ خانه باشد، خواه از آبادي و خواه از انجمن ِ دوستي جهاني، و مي‌گويند: « پيام‌برانِ تو باشيم و كساني را كه بدخواهانِ تو هستند، بازبداريم. »

  02 در پاسخ ِ نيايش كنندگان، خداي دانا كه از شهرياري خود با منش ِ نيك هم‌راه و با راستي درخشان هم‌گام است، گفت: « ما آرامش ِ نيكِ شما را كه در افزايش و گسترش است مي‌پسنديم. » (نيايش كنندگان گفتند:) « آن از آنِ ما باد!»

  03 ولي شما اي ديوانِ فريب‌كار و كساني كه شما را بسي مي‌پرستند، همه تخمه‌ي كج‌انديشي و دروغ و بي‌ارجي هستيد. فريب‌كاري‌هاي شما، شما را در جهانِ آباد رسوا ساخته است.

  04 زيرا شما كاري كرده‌ايد تا مردم بدترين كارها را انجام دهند و « ديو دوست » خوانده شوند. از انديشه‌ي نيك دوري جويند و از خردِ خداي دانا و از راستي گريزان باشند.

  05 بدين سان شما با فريبِ خود مردم را از زندگاني خوب و جاويدان باز داشته‌ايد. ولي شما نيز فريبِ كج انديشي را در انديشه و گفتار ِ و كردار ِ خود خورديد و چنين پنداشتيد كه دروغ‌كاران را برتري بخشيده‌ايد.

  06 شايد هم كسي با همه‌ي پُرگناهي خود، با اين كارهاي خود داراي نام و آوازه شود ولي اي خداوندِ جان و خرد، تو در والاترين انديشه‌ي خود همه چيز را به ياد داري و خوب مي‌داني كه در شهرياري تو و در پرتوِ راستي، آن پيام ِ توست كه پيروز مي‌باشد.

  07 درباره‌ي اين گناهان، همين بس كه هيچ دانايي از راهِ زور به كام‌يابي نرسيده كه آن را بتوان پيروزي گفت. از سرانجام آزمايشي كه فلز ِ مردم را آب و تاب مي‌بخشد، تو به‌تر از همه آگاه هستي.

  08 درباره‌ي اين گناهان، جمشيد فرزندِ ويوَنگُهان را مي‌گويند كه براي خشنود ساختن ِ مردم خود را خداوند جهان خواند. من درباره‌ي چنين گناهان، اي خداي دانا، به داوري تو بي‌گمانم.

  09 آموزگار ِ بد سخنانِ دين را بر مي‌گرداند و با اين بدآموزيِ خود زندگاني ِ خردمندانه را تباه مي‌كند. بدين سان مردم را از داشتن ِ سرمايه‌ي گران‌بهاي انديشه‌‌ي نيك باز مي‌دارد. من باين گفته‌هايي كه از خرد بر مي‌آيند، نزدِ شما، اي خداي دانا و اي راستي، گله مي‌كنم و پناه مي‌‌خواهم.

  10 آن كس آيين ِ پاك را تباه مي‌كند كه نگريستن ِ جهان و خورشيد را با چشماني روشن از بدترين كارها مي‌پندارد و نيك انديشان را در برابر ِ دروغ‌كاران مي‌گذارد و بر درست‌كاران شمشير مي‌كشد.

  11 و نيز كساني زندگي را تباه مي‌سازند كه دروغ‌كاران را چون زنان و مردانِ نيك، نام‌ور مي‌نمايند، دارايي مردم را مي‌ربايند و راست‌كاران را، اي مزدا، از به‌ترين انديشه باز مي‌دارند.

  12 آنان با چنين آييني مردم را از به‌ترين كارها باز مي‌دارند و براي همين خداي دانا براي آنان كيفري بد گذاشته زيرا آنان زندگاني جهان را با خوش‌گذراني تباه مي‌سازند و از اين ره‌گذر، پيش‌وايانِ تاراج‌گر كيشي شهرياريِ دروغ توان‌گران را به جاي آيين ِ راستي برگزيده‌اند.

  13 از چنين شهرياري است كه تباه‌كاران اين زندگاني با تاراج‌گري خود در لانه‌ي بدترين انديشه به سر مي‌برند. باري، اي خداي دانا، كساني هم كه از روي آز، از پيام ِ برانگيخته‌ي تو نالانند، آز ِ آنان، آنان را از ديدار ِ راستي باز مي‌دارد.

  14 زماني است كه براي به دست آوردنِ دارايي مفت، كاويان شاه‌زادگانِ فرزانه، نيز هوش و كوش ِ خود را به همين كار بسته‌اند و از اين راه، به دروغ‌كاران ياري مي‌كنند. آنان مي‌گويند كه جهان را بايد به تباهي كشاند زيرا مستي نوشابه‌ي هوم، آن دوردارنده‌ي هوش، آنان را برافروخته و بدين كارها برانگيخته است.

  15 ولي در پي همين كارها، پيشوايان ِ كيش ِ دروغين و شاه‌زادگانِ خودكامه نيز به دستِ كساني تباه مي‌گردند كه آنان را تا كنون نگذاشته‌اند كه از زندگاني آزادانه برخوردار باشند. از اين دو دسته‌ي زبردستان و زيردستان، آن زيردستان هستند كه به خانه‌ي انديشه‌ي نيك راه‌نمايي خواهند شد.

  16 همه‌ي آموزش‌هاي مردِ اَبَردانا شنيدني و به‌ترين مي‌باشد. من، اي خداي دانا، در برابر ِ كساني كه مرا مي‌ترسانند، توانا مي‌باشم زيرا من در پيش ِ آزارهاي دروغ‌كاران با سخنانِ استوار ِ خود پيش‌دستي مي‌كنم.

   

   


 •