آيه هاي دلنشين

حرفهایت چه به دل میشنید خداااااااا....
 
 
ساعت ۸:٥٥ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٢ اردیبهشت ۱۳۸٦ : توسط : در پی او ...

لِلَّذِينَ اسْتَجَابُوا لِرَبِّهمُ الْحُسْنَي‏

وَالَّذِينَ لَمْ يَسْتَجِيبُوا لَهُ لَوْ أَنَّ لَهُم مَّا فِي الْأَرْضِ جَمِيعاً وَمِثْلَهُ مَعَهُ لَافْتَدَوْا بِهِ

أُولئِکَ لَهُمْ سُوءُ الْحِسَابِ وَمَأْوَاهُمْ جَهَنَّمُ وَبِئْسَ الْمِهَادُ   ﴿ 18 ﴾     

سوره رعد -  جزء 13  

براى کسانى که پروردگارشان را اجابت کرده اند پاداش بس نیکوست .و کسانى که وى را اجابت نکرده اند، اگر سراسر آنچه در زمین است و مانند آن را با آن داشته باشند، قطعا آن را براى بازخرید خود خواهند داد .آنان به سختى بازخواست شوند و جایشان در دوزخ است و چه بد جایگاهى است.

For those who answered Allah's call is bliss; and for those who answered not His call, if they had all that is in the earth, and therewith the like thereof, they would proffer it as ransom. Such will have a woeful reckoning, and thee habitation will be hell, a dire abode.

سورة الرعد
مدنی

رعد [غرش آسمان و ابر] در آیات 12 و 13 سخنانی درباره رعد و برق و صاعقه، آمده و از این پدیده‏های طبیعی بعنوان مظهری از قدرت و رحمت‏خداوند یاد شده است. اینها هم در مسیر کلی سوره که از توحید و خلقت و بعثت و راه و بیراهه و ... بحثت می‏کند می‏باشد. از آیه 14 به بعد محور سخن، حالت پذیری حق یا انکار آن است و نتایج‏خوب حق پذیری و پای بندی به تعهدات در مقابل خداوند را بیان می‏کند و اینکه پیروزی نهائی از آن طرفداران دین خداست. این سوره که 43 آیه دارد در اواخر سال 6 هجری در مدینه بعد از سوره محمد نازل شده است.

برای خواندن متن کامل سوره رعد اینجا را کلیک کنید

سخن روز:

هیچ پشتیبانی اطمینان بخش تر از مشورت نیست

حضرت علی علیه السلام