امید بخش ترین آیه (1)

 

 

نساء : إِنَّ اللّهَ لاَ یَغْفِرُ أَن یُشْرَکَ بِهِ وَیَغْفِرُ مَا دُونَ ذلِکَ

 لِمَن یَشَاءُ وَمَن یُشْرِکْ بِاللّهِ فَقَدِ افْتَرَی‏ إِثْماً عَظِیماً   ﴿ 48 ﴾     جزء 5  

مسلما خدا، این را که به او شرک ورزیده شود نمى بخشاید و غیر از آن را براى هر که بخواهد مى بخشاید، و هر کس به خدا شرک ورزد، به یقین گناهى بزرگ بربافته است. Lo! Allah forgiveth not that a partner should be ascribed unto Him. He forgiveth (all) save that to whom He will. Whoso ascribeth partners to Allah, he hath indeed invented a tremendous sin.

برخی معتقدند این آیه امیدبخش ترین آیه قرآن است...

همه چیز بخشیده میشود غیر از شرک...

اما همین شرک نداشتن هم آسان نیست!

همین امید داشتن به دیگری، اعتقاد به موثرتر بودن دکتر و دارو و سحر و جادو و چشم و غیره و ذلک ... به نظر شما اینها شرک نیست؟

اینکه اعتقاد داشته باشی کسی قدرتمند تر از اوست؟

اینکه امیدت به کس دیگری باشد؟

اینکه به کس دیگری پناه ببری؟

اینکه از کس دیگری آرامش بگیری؟

....

پاورقی کودکانه:

(کنایه عاشقانه : وقتی فکرش را میکنم من هم مثل تو ام... همه چیز را میبخشم جز اینکه کسی را همتای من قرار دهد... شرک به تو هم مثل خیانت عاشق به محبوب است... نه؟!! ... خدا یکی... یار یکی... دل یکی... دلدار یکی... )

 

/ 5 نظر / 38 بازدید
نسیم

سلام وبلاگ جالبی دارین و موضوعات جالبی رو برایش انتخاب کردین. ابتکار قشنگی بود[گل][گل] وقت کردین خوشحال می شم به منم سر بزنید[گل][گل]

علی

شما به اینا میگی شرک؟؟ واقعا دانایی

مونگول

ااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

قاصدک

بله درسته تمامه اینا شرک محسوب میشه وقتی بدونی که عظیم ترین نیروی در جهان پشتیبانته ،اما دستت به سمت مخلوقش تمنای یاری و کمک داشته باشه!!